Knasende god kyllingwraps

Ikke mye som slår knasende god kylling i tortilla toppet med currydressing.

Til 2 personer

300 gram kyllingbryst
Tortillaer, fortrinnsvis fra Como Mexico
1/2 rødløk
Cheddarost
Crispy salat
1/3 purre
1 egg
Corn Flakes/panko
Salt og pepper

Dressing
1 dl majones
1 ts dijon sennep
1/4 ts kajenne pepper
1/2 ss rødløk, finhakket
1/4 ss sylteagurk
1/2 ts av hver – > sterkt curry og røkt curry pulver
1/2 ss ketchup

Start med å kjøre cornflakes i en stavmikser til det er godt knust, bland med like deler panko. Pisk et egg.

Ta skinnet av kyllingen, del det på midten og brett den litt ut, slå den slik at den får en jevn tykkelse. Krydre brystet med salt, kajennepepper og sort pepper.

Dypp det i pisket egg og deretter i corn flakesblandingen, gjenta en gang til. Trykk skorpen godt til slik at den fester seg.

Bland alle ingrediensene til dressingen, la stå i kjøleskapet til du skal spise.

Stek kyllingbrystet i en panne på middels varme. Skorpen spiser olje, så bare fyll på om det tørker ut i pannen. Stek på begge sider til den er fin og gylden, brystet skal ha en kjernetemperatur på 62 grader. La det hvile litt før du skjærer den i strimler.

Har du airfryer så kan du ta kyllingen i den, ca 12 min på 180 grader, snu det etter 6 min.

Skjær rødløk, og purre fint, vask salaten og del i passe biter.

Nå er det like før det er klar for servering. Legg litt cheddarost på tortillaene, og varm de raskt i ovnen.

Start med å ha salat og rødløk på tortillaen, deretter tilsetter du strimlet kylling og resten av ingrediensene, avslutt med dressing.

En kommentar om “Knasende god kyllingwraps

Legg til din

Legg inn en kommentar

Powered by WordPress.com. av Anders Noren.

opp ↑

%d bloggere liker dette: